Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Nasze dotychczasowe działania:

 • Od 2016 roku realizujemy z naszej szkole Projekt „Uczeń KSN na przyszłym rynku pracy”  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki niemu możemy poprawić jakość edukacji w szkole którą prowadzimy, tworząc warunki do nauki w nowoczesnej placówce i stosując metody pracy z uczniem dostosowane do jego indywidualnych potrzeb i predyspozycji. Zakupiliśmy w ramach projektu PRACOWNIĘ PRZYRODNICZĄ, PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ, prowadzimy indywidualne zajęcia metodą TUTORINGU, WARSZTATY TECHNIK EFEKTYWNEGO UCZENIA SIĘ, WARSZTATY KOMPUTEROWE, PROGRAMOWANIA-ROBOTYKI, PRZYRODNICZE. To wszystko wpisuje się w realizację naszych marzeń o nowoczesnej szkole nastawionej na potrzeby dziecka, które powinno być dobrze przygotowane do podjęcia wyzwań współczesnego świata. Nie zapominamy jednak również o bezpieczeństwie naszych podopiecznych ucząc ich na warsztatach BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU.                                                              http://katolicka.com.pl/projekt-knsp,67,pl
 • Co roku prowadzimy PÓŁKOLONIE  oferując bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek dla dzieci w okresie wakacji , szczególnie mając na uwadze rodziny w trudnej sytuacji materialnej.
 • Co roku aktywnie działa WOLONTARIAT szkolny. Bierzemy udział w akcji pomocy dla POMORSKIEGO HOSPICJUM, akcji SZLACHETNA PACZKA i wielu innych formach działań na rzecz osób w trudnej sytuacji, ucząc tym samym dzieci i młodzież empatii i współodpowiedzialności za społeczność lokalną w jakiej żyją na co dzień.
 • Co roku dzięki wsparciu finansowemu dotacji z Urzędu Miasta Pruszcz Gdański prowadzimy cykl bezpłatnych warsztatów „SZKOŁA DLA RODZICÓW”  których głównym celem  jest wspieranie ich w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku. http://katolicka.com.pl/szkola-dla-rodzicow-edycja-20172018,122,pl
 • Co roku organizujemy PIKNIKI EDUKACYJNE dla całej społeczności szkolnej, uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich przyjaciół szkoły. Widzimy wielką potrzebę integracji społeczności lokalnej dla wzajemnego zrozumienia swoich potrzeb.
 • 30 stycznia 2015 roku nasi uczniowie  pobili REKORD GUINNESA  wykonując największego pompona z włóczki – uczymy jak realizować marzenia http://katolicka.com.pl/pobilismy-rekord-guinnessa-mamy-juz-oficjalny-certyfikat,94,pl
 • Od 2014 roku zakupujemy wszystkim uczniom klas gimnazjalnych LAPTOPY, aby zgodnie z naszymi marzeniami o nowoczesnej szkole, mogli indywidualnie na każdej lekcji, w razie potrzeby, korzystać z nowoczesnych programów i dostępu do szerokiej wiedzy jaką umożliwia Internet.
 • W 2014 roku zbudowaliśmy PLAC ZABAW dla najmłodszych uczniów - na zapleczu budynku szkoły przy ul. Chopina
 • W 2013 i 2014 roku braliśmy udział w PROJEKCIE EDUKACJI MORSKIEJ podczas którego nasi uczniowie gimnazjum wypływali w rejsy po Zatoce Gdańskiej. Na wodzie uczyli się podstaw żeglowania, uzyskali informacje z dziedziny historii i ekologii oraz poznali swoje miasto z nowej perspektywy.
 • W 2012 roku zbudowaliśmy PARKING i BRAMĘ WJAZDOWĄ  przy głównym budynku szkolnym przy ul. Wojska Polskiego by umożliwić rodzicom i dzieciom bezpieczny dojazd do Szkoły
 • W 2012 roku w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską „KSN dla najmłodszych” prowadziliśmy indywidualne zajęcia z najmłodszymi uczniami.
 • W 2011 roku wynajęliśmy DRUGI BUDYNEK SZKOŁY przy parafii przy ul. Chopina w Pruszczu Gdańskim, który wyremontowaliśmy przystosowując go do wymagań szkoły i wyposażając w konieczny sprzęt.
 • W 2009 roku zrealizowaliśmy projekt polepszenia warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkoły podstawowej w ramach programu „RADOSNA SZKOŁA".
 • W 2004 roku rozpoczynając działalność szkoły którą prowadzimy wynajęliśmy zabytkowy, bardzo zniszczony budynek przy ul. Wojska Polskiego 8 w Pruszczu Gdańskim i przeprowadziliśmy GENERALNY REMONT, przystosowując go do wymagań szkoły.
Data dodania: 2018-08-03 10:30:52
Data edycji: 2018-08-03 10:31:02
Ilość wyświetleń: 1898

Pomagamy rodzinom, dzieciom i młodzieży, osobom chorym i niepełnosprawnym, poprzez podejmowanie i wspieranie inicjatyw na rzecz godnego życia każdego człowieka.

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje