Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Czy dzieci są własnością rodziców?

Czy dzieci są własnością rodziców?

Temat niby oczywisty, choć jeszcze nie tak dawno było równie oczywiste, że dzieci to nie ludzie. Jak przeżyły poród i wiek niemowlęcy mogły istnieć gdzieś w okolicahc rodziców. Często były wykorzystywane do pracy. To z kolei powodowało wycieńczenie, choroby i wypadki.
Gdyby tak zapytać kogoś 100 lat temu komu dać najlepszę kąski podczas posiłku to pewne jest to, że nie były to dzieci. Dzieci rodziły się w większej liczbie. Rodziny widząc dużą umieralność widziały potrzebę by mieć dużo dzieci. Nie patrzono wtedy na pieniądze i nie zastanawiano się czy starczy środków na wychowanie, edukację. Zabawy dzieci to domena bogatych domów. Tam dzieci nie musiały pracować, choć i tam nie miały prawa wchodzić do pokojów gdzierozmawiali dorośli.

A może to się działo nie tak dawno? Może pamiętasz to ze wspomnień rodziny lub masz własne? Opowiedz nam o tym. Czasy się zmieniają pozostaje pamięć i książki.

Data dodania: 2019-01-20 17:52:45
Data edycji: 2019-01-20 17:55:21
Ilość wyświetleń: 2081

Pomagamy rodzinom, dzieciom i młodzieży, osobom chorym i niepełnosprawnym, poprzez podejmowanie i wspieranie inicjatyw na rzecz godnego życia każdego człowieka.

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje